240 هزار مترمکعب خاکبرداری از اطراف حرم امام حسین(ع)/ بهره‌برداری صحن عقیله بنی‎هاشم(س) تا سال 1400

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
240 هزار مترمکعب خاکبرداری از اطراف حرم امام حسین(ع)/ بهره‌برداری صحن عقیله بنی‎هاشم(س) تا سال 1400 مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری حج و زیارت مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از فارس از عراق، با توجه به افزایش تعداد زائران سیدالشهدا(ع) در کربلا و لزوم تهیه زیرساخت‌های لازم برای زائران، ستاد بازسازی عتبات از اوایل دهه 90 توسعه حرم امام حسین(ع) را در دستور کار قرار داد و این طرح از سال 1394 به صورت رسمی آغاز شد.

  


طرح توسعه حرم اباعبدالله(ع) به همت مهندسان ایرانی و با کمک‌های مردم شریف کشورمان در حال اجرایی شدن است. این طرح که پشت حرم امام حسین(ع) و در جوار تل زینبیه اجرایی شده است مراحل ابتدایی و زیرساختی را طی می‌کند و 300 نفر از هنرمندان و مهندسان کشورمان شبانه روز مشغول ساخت آن هستند.

 

 

صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) اولین فاز از اجرای طرح توسعه حرم امام حسین(ع) با زیربنای 160 هزار مترمربع به عنوان طرحی عظیم در توسعه اعتاب مقدسه به شمار می‌رود که دارای بخش‌های متنوعی همچون شبستان‌های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه است که در ضلع جنوب غربی حرم و در سمت باب الرأس، باب القبله، خیمه گاه و تل زینبیه خواهد بود.

 

 

طرح صحن عقیله بنی‌هاشم(س) بخشی از طرح 38 هکتاری توسعه حرم امام حسین(ع) محسوب می‌شود که در چهار طبقه احداث می‌شود و در این بخش تنها 5 هکتار(5000 هزار متر‌مربع) در حال ساخت است. 

 

 

با توجه به پیشرفت روز افزون طرح توسعه حرم امام حسین(ع) در صحن عقیله بنی هاشم در سه سال اخیر و پیش‌بینی بهره‌برداری عملیات احداث بخش سازه تا پایان سال 1398، به گفته فرهاد اولاد عسگری سرپرست کارگاه فاز اول طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) در آینده نزدیک تعداد کارگران این طرح به 700 تا 800 نفر می‌رسد که در این زمینه کارشناسان، متخصصان و مهندسان ایرانی نقش بی‌بدیلی خواهند داشت.

 

 

وی افزود: مهندسان کشورمان عملیات خاکبردارری ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم حرم امام حسین(ع) را پیش برده‌اند به طوری که تاکنون 240 هزار مترمکعب از این اقدام صورت پذیرفته است و همچنان نیز خاکبرداری ادامه دارد.

 

 

سرپرست کارگاه فاز اول طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) با بیان اینکه برای مهار آب‌های زیر سطحی 589 پانل بتنی در اطراف فاز اول طرح توسعه صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) نصب شده است گفت: عملیات اجرای آخرین دیوار آب بند روز گذشته پایان پذیرفت، این در حالی است که همزمان عملیات خاکبرداری این صحن در حال انجام است.

 به گزارش فارس، عملیات ساخت صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) در 5 هکتار سال 1400 به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : 240 هزار مترمکعب خاکبرداری از اطراف حرم امام حسین(ع)/ بهره‌برداری صحن عقیله بنی‎هاشم(س) تا سال 1400

240 هزار مترمکعب خاکبرداری از اطراف حرم امام حسین(ع)/ بهره‌برداری صحن عقیله بنی‎هاشم(س) تا سال 1400

12 May 2018 | 9:32 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *