۷۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور موردنیاز است

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
۷۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور موردنیاز است مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

قاسم جان بابایی در گفتگو با خبرنگار مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، بابیان اینکه در حال حاضر میزان شاخص تخت بیمارستانی در کشور ۱.۶ است، ابراز داشت: ۲۵ هزار تخت بیمارستانی به تعداد تخت‌های موجود افزوده شده که با توجه به افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی نیازمند به ۷۰ هزار تخت بیمارستانی دیگر هستیم.

وی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور ۲۸ میلیون نفر از مزایای میزان کاهش پرداخت در خدمات بستری بهره‌مند شدند لذا ما اجرای این طرح را  از دستاوردهای نظام می دانیم.

بدهی ۱۴ هزار میلیارد تومانی به مراکز درمانی

معاون درمان وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره بیشترین سرانه مراجعه به درمانگاه ها و بیمارستان ها و بابیان اینکه ۹۰ درصد خدمات ارائه‌شده به بیماران و مصدومان به صورت سرپایی است، ابراز داشت: با اجرای طرح تحول در نظام سلامت شاهد وقوع دو میلیون زایمان طبیعی در سطح کشور به صورت رایگان بوده ایم.

جان بابایی ضمن بیان اینکه بیمه ها به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی کشور ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهکار هستند، تصریح کرد: با توجه به میزان بالای بدهی بیمه ها به بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی خوشبختانه در اجرای طرح تحول نظام سلامت ارائه خدمات به بیماران و مراجعه‌کنندگان بدون تعطیلی و وقفه‌ای در حال انجام است.

وی با اشاره به ایجاد و راه‌اندازی کلینک های تخصصی با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، افزود: از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور ۱۵۰ میلیون نفر از ۲۵۰ کلینک ویژه دولتی خدمات سرپایی تخصصی و فوق تخصصی برخوردار شدند.

آغاز طرح سلامت نوروزی

معاون درمان وزیر بهداشت ضمن اشاره به آغاز فعالیت ستاد نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابراز داشت: طرح سلامت نوروزی به ریاست دانشگاه‌های علوم پزشکی و با دبیری معاونان درمان دانشگاه‌ها در سراسر کشور از روز ۲۴ اسفندماه امسال رسما آغاز و تا ۱۵ فروردین سال آینده این ستاد به کار خود در حوزه بهداشت و درمان ادامه خواهد داد.

جان بابایی در ادامه تصریح کرد: ستاد نوروزی دانشگاه‌ها علوم پزشکی استان ها به صورت ۲۴ ساعته فعال خواهد بود و ضمن بازدید از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی بر نحوه درمان و خدمات ارائه‌شده نیز نظارت می‌کنند.

قاسم جان بابایی صبح روز جمعه باهدف افتتاح بخش تخصصی بیمارستان ولایت به دامغان سفر کرده است.

دامغان دارای یک بیمارستان دولتی، یک کلینک تخصصی دارد که در این شهرستان ۵۴ پزشک عمومی، ۴۳ پزشک متخصص و ۱۸ نفر دندان‌پزشک فعالیت می‌کنند.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : ۷۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور موردنیاز است

۷۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور موردنیاز است

16 March 2018 | 8:22 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *