ژن درمانی به کمک افراد نابینا می آید

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
ژن درمانی به کمک افراد نابینا می آید مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، دکتر فرزاد پاکدل در آستانه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشکی، گفت: ژن درمانی روش جدیدی در حوزه درمان بیماری های چشمی است که امیدبخش درمان یا کمک به درمان برخی بیماری هایی است که تاکنون لاعلاج معرفی شده بودند. 

وی با اشاره به ساخت یک دارو در آمریکا برای درمان بیماری «ال سی ای» که یک بیماری ارثی است، افزود: این دارو برای افرادی که در اثر حادثه یا یک بیماری دچار نابینایی شده اند، کاربرد ندارد. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در مورد بیماری ال سی ای، گفت: این بیماری یک بیماری ارثی شبکیه است که در اثر آن سلول هایی که مسئول دریافت نور هستند و باید تحریک شوند تا دید صورت گیرد، کار خود را به درستی انجام نمی دهند. 

پاکدل ادامه داد: کودکان مبتلا به این بیماری، پس از به دنیا آمدن دید بسیار کمی دارند یا نابینا هستند.

وی افزود: ژن درمانی علم جوانی است که اکنون بیشتر در حوزه تحقیقاتی است اما این حوزه بسیار گسترده است و فقط به درمان بیماری های ژنتیکی محدود نمی شود و با استفاده از این روش درمانی می توان علاوه بر درمان اینگونه بیماری ها سیر بیماری ها و روش های معمول درمانی را نیز تغییر داد. 

عضو هیات علمی گروه پلاستیک و ترمیمی چشم بیمارستان فارابی، گفت: ژن درمانی وارد حوزه درمان بیماری های قرنیه نیز شده و همکاران ما در کشور نیز علاقمندی خود را برای ورود به این حوزه نشان داده و پروژه هایی را شروع کرده اند که اگر به نتیجه برسد، کمک بسیار زیادی به بیماران می شود. 

پاکدل افزود: تکنیک ژن درمانی، نیاز به زیرساخت هایی در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری دارد تا بتوان در زمینه تحقیقات و کاربرد نتایج آن در درمان بیماران به خوبی از این علم نوین بهره مند شد. 

وی در ارتباط با سلول درمانی در بیماری های چشمی، گفت: نتایج تحقیقاتی زیادی در زمینه کاربرد سلول درمانی در درمان بیماری های شبکیه در دست است که باید مطالعات بالینی اثربخشی و عوارض آن را نشان دهد تا بتوان نتایج آن را اعلام کرد. به طورکلی کارهای انجام شده بسیار موفقیت آمیز بوده و مقالات اولیه نشان می دهد برخی بیماری ها مانند «آر پی» که طی آن سلولهای رنگدانه ای شبکیه در اثر برخی بیماری ها تخریب می شود، توانسته اند آن را به کمک سلول درمانی اصلاح کنند. 

دومین همایش بهاره چشم پزشکی از ۲۹ فروردین ۹۷ به مدت سه روز در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : ژن درمانی به کمک افراد نابینا می آید

ژن درمانی به کمک افراد نابینا می آید

16 April 2018 | 7:28 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *