چگونه بر اضطراب کنکور غلبه کنیم

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
چگونه بر اضطراب کنکور غلبه کنیم مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

چگونه بر اضطراب کنکور غلبه کنیمبه گزارش خبرنگار گروه جامعه مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از میزان،با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری بسیاری از پشت کنکوری‌ها دچار ترس، اضطراب و خود کم بینی می‌شوند. غول کنکور که در سالهای گذشته بسیاری از جوانان را راهی سربازی می‌کرد، امروز با عایت نکاتی کوچک و با وجود دانشگاههای مختلف دیگر ترسی نداشته و به راحتی افراد وارد دانشگاه می‌شوند. برای سپری کردن زمان ظلایی باقی مانده تا برگزاری کنکور از این پس نکاتی را در گفتگو با کارشناسان آموزشی و مشاوران تحصیلی مرور می‌کنیم تا کنکور برای شما تبدیل به یک امتحان ساده شود. 

 

 چگونه در زمان باقیمانده تا کنکور بر اضطراب خود غلبه کنیم؟ 

در کنکور سطح دانش شما نسبت به دیگران سنجیده می‌شود. در این رقابت تن‌ها چیزی که می‌تواند نتیجه را بهبود بخشد و داوطلب را از رقیبان جلو بیندازد خونسردی است. زمان کنکور ۴ ساعت است، ولی متاسفانه بیشتر دانش آموزان بیشتر از یک ساعت و نیم نمی‌توانند در یک جا بنشینند پس یک جا نشستن و مطالعه کردن را بار‌ها و بار‌ها تمرین کنید. 

به نتیجه کنکور؟ نظرات دیگران؟ درس هایی که نخوانده اید؟ سطح درسی رقیبان؟ فکرنکنید. 

با این فکر که من همه سوالات را بلدم وارد میدان نشوید که اگر چند سوال را جواب ندادید دچار اضطراب نشوید. 

فکرهای منفی را در این زمان از خود دور کنید، زیرا انرژی افکار منفی بازتاب زیادی دارد پس اگر فکر کنید که شکست می‌خورید، شکست خواهید خورد. اما اگر با این تفکر که من تلاشم را می‌کنم نتیجه هرچه باشد مهم نیست زمان باقیمانده را سپری کنید راه را برای رسیدن به موفقیت هموار می‌کنید. 

با فعالیت‌های بدنی سبک آرامش خود را به حد بالا برسانید. پس ازهر یک ساعت و نیم درس خواندن انجام نرمش‌های کششی می‌تواند در بالا بردن ذخیره انرژی و آرامش شما کمک کند. سعی کنید خواب شبانه شما از حد معمول کمتر نباشد چرا می‌گویم از حد معمول؟ زیرا سیستم بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است شاید بدن شما با خواب ۸ ساعته به وضعیت نرمال برسد در حالیکه فرد دیگری با ۴ یا ۵ ساعت خوابیدن بتواند روز پر انرژی را آغاز کند، پس از حد معمولتان کمتر نخوابید. 

هر چیزی که باعث تقویت انرژی و رفع خستگی تان می‌شوددر این ایام موثر است مثلا” دیدن یک فیلم کمدی رفتن به استخر و شنا کردن یا هر تفریح دیگری که شادابی را برای شما به ارمغان می‌آورد در کنار درستان باید به آن توجه شود. 

انتهای پیام/ 

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : چگونه بر اضطراب کنکور غلبه کنیم

چگونه بر اضطراب کنکور غلبه کنیم

30 June 2017 | 7:20 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *