پیام نمایش «کافه پولشری» قدردانی از تمام لحظات زندگی است

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
پیام نمایش «کافه پولشری» قدردانی از تمام لحظات زندگی است مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار تئاتر مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از فارس،‌ نمایش کافه پولشری به کارگردانی و بازی الهام پاوه‌نژاد سال گذشته در کافه تئاتر شهر به اجرا در آمد و مورد استقبال قرار گرفت. این نمایش دوباره قرار است این بار در کافه پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه برود.

پاوه‌نژاد درباره این نمایش به خبرنگار تئاتر فارس گفت: این نمایش قرار است اجراهای محیطیتئاتر شهرزاد را نیز روز 27 اردیبهشت افتتاح کند.

وی درباره هدف از اجرای مجدد این نمایش گفت: همان زمان هم از نمایش در تئاتر شهر استقبال زیاد بود اما به دلیل شرایط خاص اجتماعی و قرار گرفتن در دوره انتخابات ترجیح دادیم که اجرا را خاتمه دهیم،‌ بعد هم که درگیر کار تصویر شدم و سپس از سوی آقای جعفری و مدیریت شهرزاد از ما دعوت شد که در کافه تئاتر شهرزاد این نمایش را به اجرا ببریم.

پاوه‌نژاد با بیان اینکه ظرفیت این کافه نیز خیلی بیشتر از کافه تئاتر شهر نیست، گفت: البته ظرفیت ایستاده شاید قدری بیشتر باشد اما تقریبا همان 70 تا 80 نفر است.

وی درباره دکور نمایش نیز گفت: قرار نیست دکور خاصی داشته باشیم، این نوع کافه به نظرم خیلی مناسب‌تر از کافه سنتی تئاتر شهر است، چرا که طراحی مدرن‌تری دارد و دست من نیز در اجرا بازتر است. طبیعتا در کافه تئاتر شهر به دلیل سنتی بودن مجبور بودم یک سری فاکتورها را بپذیرم اما اینجا شرایط به لحاظ بصری برای نمایش مناسب‌تر است.

پاوه‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا در محتوای نمایشنامه تغییری ایجاد شده است، گفت: خیر، تغییر محتوایی که نداشتیم فقط همان تجاربی که از اجرای اول در ارتباط با مخاطب کسب کردیم ، مانور تازه تری خواهیم داشت یک روتوش کوچک و ظریف کارگردانی و بازیگری داریم که در طبیعتِ اجراست. در هر حال هر کاری که مجدد به اجرا می‌رود یک بازنگری و شرایط جدید می‌طلبد تا تماشاگری که قبلا هم کار را دیده برایش جذابیت داشته باشد و طبیعتا نقاط ضعف را هم کمتر کرده‌ام.

وی درباره بازخوردهایی که از اجرای اولیه کار گرفته است، گفت: برای من مخاطب زن و مرد هیچ فرقی ندارد هر چند خیلی برایم جالب بود که آقایان هم تماشاگر این کار شدند چرا که طبیعتا تصور می‌کردم باز مخاطبان خانم بیشتر باشد خیلی از آقایان بعد از تماشای کار با بغض و اندوه ابراز می‌کردند که زمانشان را از دست داده‌اند و به من مراجعه می‌کردند و با هم گپ می‌زدیم.

پاوه‌نژاد همچنین یادآور شد: برایم مهم بود که این پیام را برسانم قدر زمان، عمر و لحظه‌هایمان را بدانیم، شاید این بزرگترین تم ذهن من بود که در تمام بازنگری‌هایم نیز نسبت به متن و با رویکرد خاص بدان توجه کردم که امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد و تأثیر خود را دراین دوره اجرا نیز بگذارد.

وی با اشاره به اینکه اجرای نمایشش طی یک ماه در ماه مبارک رمضان خواهد بود، گفت: طبیعتا به دلیل ساعات افطار، تایم نمایش‌ها همه دیرتر و برای ما هم ساعت 22 خواهد بود.

این بازیگر و کارگردان تئاتر گفت: من امسال را با سریال هیئت مدیره مازیار میری شروع کردم و بعد هم تئاتر شروع کردم حال ببینیم تا بعدش چه پیش می‌آید.

وی درباره محتوای نمایش کافه پولشری گفت: این نمایش قصه یک زنی است که کافه‌ای را به تنهایی اداره می‌کند و دغدغه‌های زندگی امروز و روابط انسان‌ها، تنهایی آدم‌ها را روایت می‌کند در حقیقت یک عاشقانه آرام در نمایش به همراه دغدغه‌های روزمره انسان امروز در آن جریان دارد . این نمایش تک پرسوناژ و با مونولوگ است.

کافه پولشری به نویسندگی آلن وتز و ترجمه اصغر نوری،‌ از 27 اردیبهشت تا یکم تیر ماه به مدت 45 دقیقه هر شب ساعت 22 به صورت محیطی در کافه پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

 

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : پیام نمایش «کافه پولشری» قدردانی از تمام لحظات زندگی است

پیام نمایش «کافه پولشری» قدردانی از تمام لحظات زندگی است

13 May 2018 | 1:57 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *