پذیرش دکترای حرفه ای فیزیوتراپی از مهر ۹۷

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
پذیرش دکترای حرفه ای فیزیوتراپی از مهر ۹۷ مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، جمشید حاجتی در دومین کنگره بین المللی و بیست و نهمین کنگره فیزیوتراپی ایران در هتل‌ المپیک، گفت: از سال ۹۳ همزمان با شروع طرح تحول نظام سلامت در معاونت آموزشی، طرح تحول آموزش با ۱۲ بسته شروع بکار کرد، یکی از مهمترین‌ مباحث طرح آمایش سرزمینی است که در سال ۹۴ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید که ساماندهی گسترش آموزش سلامت  از ویژگی‌های این طرح است.

وی اظهار کرد: تقسیم کشور به ۱۰ منطقه، شناسایی نیازها، تدبیر گسترش رشته‌ها از اهداف اصلی طرح تحول آموزش است و در بحث نیازسنجی‌، ارزیابی و شناسایی تعداد فارغ‌التحصیلان در رشته‌های تخصصی پزشکی هدف قرار گرفته و شورای گسترش  آن را تصویب‌ کرده است و  بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته می‌دانیم که در سال‌های آینده  چه تعدادی نیرو نیاز داریم و چگونه این نیروها تربیت خواهند شد.

حاجتی‌ ادامه داد: ارتقاء کیفیت و کمیت‌ آموزش رشته‌های توانبخشی نیز از دیگر اقدامات حوزه معاونت آموزشی است و در حال حاضر در مقطع کارشناسی فیزیوتراپی‌ در ۱۵ دانشگاه، در مقطع ارشد در ۱۳ دانشگاه و در مقطع دکترا در ۷ دانشگاه دانشجو تربیت می کنند همچنین تربیت نیرو در رشته فیزیوتراپی  در مناطق ۱۰ گانه آمایشی متوازن است.

وی با اشاره به دغدغه فیزیوتراپیست‌ها مبنی بر استقرار رشته دکترای حرفه‌ای گفت: انجمن فیزیوتراپی، دبیر بورد فیزیوتراپی در وزارتخانه‌ و انجمن ممتحنه‌ فیزیوتراپی با توجه به گستره دانشی و مهارت‌های فیزیوتراپی دکترای حرفه‌ای را امری ضروری می‌دانند و تأکید دارند که فیزیوتراپیست‌ها در مقطع کارشناسی نمی‌توانند پاسخگوی خدمات درمانی جامعه باشند و تحقق دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی می‌تواند پاسخگوی این نیاز باشد.

نماینده حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، افزود: مقدمات ورود دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بهدکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی در وزارت بهداشت انجام شده است و شاهد ورود دانشجویان دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی در مهر ماه سال جاری خواهیم بود.

وی گفت: خدمات فیزیوتراپی‌ در وزارت بهداشت خدماتی ارزنده محسوب می شود و امید داریم با پذیرش‌ دانشجویان دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی شاهد گسترش خدمات و کیفیت هر چه بهتر خدمات باشیم.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : پذیرش دکترای حرفه ای فیزیوتراپی از مهر ۹۷

پذیرش دکترای حرفه ای فیزیوتراپی از مهر ۹۷

9 May 2018 | 3:16 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *