٦٢ کانکس جایگزین خانه های بهداشت تخریبی در زلزله می شوند

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
٦٢ کانکس جایگزین خانه های بهداشت تخریبی در زلزله می شوند مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، دکتر سیدحسن هاشمی در سومین سفر خود به سرپل ذهاب در حاشیه بازید از بیمارستان بانگر این شهر در خصوص وضعیت خانه های بهداشت آسیب دیده در مناطق زلزله زده غرب کشور، اظهارداشت: با توجه به بررسی های صورت گرفته، مشخص شد، ٦٢ خانه بهداشت تخریب شده و حدود ١٤٠ خانه بهداشت نیز آسیب جدی دیده و باید تعمیر شود، البته به جز رخداد زلزله، قدیمی بودن ساختمان خانه های بهداشت مزید بر علت بوده است ولذا باید به طور کامل نوسازی شوند

وی با بیان اینکه خدمات بهداشتی و درمانی در هیچ روستایی متوقف نشده است، خاطرنشان کرد: بهورز در اکثر روستاها حضور دارد و به صورت دهگردشی علاوه بر انجام واکسیناسیون و مراقبت از بیماران صعب العلاج و مادران باردار، وضعیت آب آشامیدنی و اغذیه مردم نیز کنترل می شود.

هاشمی تصریح کرد: باید گفت، وزارت بهداشت دقیق ترین آمار را از تعداد بیماران خاص و صعب العلاج و مادران باردار دارد، زیرا این افراد پرونده الکترونیک سلامت دارند و اطلاعات آنها از وضعیت سلامت شان ثبت شده است.

وی در خصوص جایگزینی کانکس برای خانه های بهداشت در مناطق زلزله زده توضیح داد: تاکنون ٣٠ عدد کانکس جایگزین شده و این تعداد به تدریج افزوده می شود، اما نکته اینجاست که بهورز  آخرین نفری است که در هر روستا امکانات مشابه دیگران را دریافت می کند.

هاشمی افزود: جایگزینی ٦٢ کانکس برای خانه های بهداشت تخریب شده در دستور کار است و همچنین برای ٢٤ مرکز جامع خدمات سلامت که تخریب شده هم برنامه جایگزینی کانکس وجود دارد و ظرف مدت کمتر از یکسال کار بازسازی و نوسازی این خانه ها و مراکز به اتمام می رسد.

وزیر بهداشت در پایان بر حضور مسئولان کشور در مناطق زلزله زده تاکید کرد و گفت: حضور مسئولان ارشد کشور در این مناطق و بازدید از وضعیت مردم، می تواند تاثیر به سزایی در تصمیم گیری های واقع بینانه داشته باشد.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : ٦٢ کانکس جایگزین خانه های بهداشت تخریبی در زلزله می شوند

٦٢ کانکس جایگزین خانه های بهداشت تخریبی در زلزله می شوند

27 November 2017 | 2:15 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *