وزارت بهداشت در روند تاسیس داروخانه تجدیدنظر کند

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
وزارت بهداشت در روند تاسیس داروخانه تجدیدنظر کند مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، همایون هاشمی، درباره برخی اظهارات نسبت به محدودیت تاسیس داروخانه از سوی وزارت بهداشت، افزود: داروخانه ها یک نهاد صرفا اقتصادی نیستند بلکه بخش مهمی از موضوع کلان سلامت بر عهده این مراکز قرار دارد و اگر نظارتی بر آنها صورت نگیرد ممکن است قسمتی از بخش بهداشت و درمان با چالش مواجه شود.

وی ادامه داد: اگرچه باید در نحوه تاسیس داروخانه ها نظارت دقیقی صورت گیرد اما می طلبد تا از محدودیت هایی در زمینه تاسیس این مراکز کاسته شود و به لحاظ توسعه کمی این مراکز کنترل و دقت نظری صورت گیرد.

هاشمی تصریح کرد: به نظر می رسد وزارت بهداشت در تاسیس داروخانه ها تا حدودی سختگیرانه عمل می کند درحالی که با توجه به بکارگیری فارغ التحصیلان رشته داروسازی و توجه به امر اشتغال، می طلبد تجدیدنظری نسبت به این امر صورت گیرد.

وی یادآور شد: وزارت بهداشت متولی سلامت است و باید نسبت به این موارد و مطالبات پاسخگو باشد این درحالی است که لازم است با توجه به نیاز جامعه در برخی از نقاط کشور به ویژه مناطق محروم، داروخانه های متعددی تاسیس گردد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره اظهارات وزارت بهداشت مبنی بر بکارگیری داروسازان بیمارستانی برای اشتغال داروسازان، گفت: داروسازان بیمارستانی نقش موثری در پروتکل درمان دارند و در افزایش کیفیت درمان در حوزه سلامت تاثیرگذار هستند لذا بکارگیری آنها با توجه به کمبودی که در این عرصه احساس می شود، امر ضروری به نظر می رسد.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : وزارت بهداشت در روند تاسیس داروخانه تجدیدنظر کند

وزارت بهداشت در روند تاسیس داروخانه تجدیدنظر کند

30 June 2017 | 6:53 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *