نشستن در خانه یا در کلاس با جنس مخالف!

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
نشستن در خانه یا در کلاس با جنس مخالف! مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از فارس از اراک، امروزه یکی از مهم‌ترین دغدغه خانواده‌ها تحصیل و علم‌آموزی فرزندان است و هیچ پدر و مادری را نمی‌توان یافت که نسبت به تحصیل فرزندانشان بی‌‌تفاوت باشند.

براساس اصل 30 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خودکفائی کشور به طور رایگان گسترش دهد، اما گویا اجرای این اصل گاها به فراموشی سپرده می‌شود و همه افراد نمی‌توانند به درستی از آن استفاده کنند.

 بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد توسعه مدارس و افزایش سواد حتی در دورترین روستاها بودیم و افراد علاقمند به نوعی توانسته‌اند سواد خواندن و نوشتن را فرا بگیرند، اما هنوز هستند جوانان و نوجوانانی که به دلیل فراهم نبودن شرایط لازم برای تحصیل نتوانسته‌اند ادامه تحصیل داده و مدارج عالیه دانشگاهی را پشت سر بگذارند که نمونه بسیاری از این افراد را در روستاهای محروم به خوبی می‌توان یافت.

در جامعه امروز که همه افراد جامعه حق دارند از تحصیل برخوردار شوند، تحصیل مختلط دانش‌آموزان در مقطع متوسطه مدارس شهرستان خنداب موجب شده دختران بسیاری از روستاهای این شهرستان علیرغم میل باطنی ترک تحصیل را به نشستن با پسران روستا در یک کلاس ترجیح دهند، معضلی که در بیش از 15 مدرسه خنداب وجود دارد که مسئولان از آن غفلت کرده‌اند.

دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول تعدادی از روستاهای خنداب به دلیل محرومیت و گاها مخالفت والدین به ادامه تحصیل، از ادامه درس و مدرسه باز می‌مانند و به واسطه جبر زمانه مجبور به ترک تحصیل می‌شوند.

 ناعدالتی آموزشی در مناطق محروم مانع تحصیل دانش‌آموزان

یکی از کارشناس مسائل آموزشی پیرامون این مسئله به خبرنگار فارس در اراک می‌گوید: امروز در مدارس روستاهای خنداب دغدغه تهیه لباس و لوازم‌التحریر و کیف و کفش مانع تحصیل دانش‌آموزان نیست، بلکه آنچه موجب ترک تحصیل دانش‌آموزان می‌شود نشستن با جنس مخالف در یک کلاس است که شایسته نظام اسلامی نیست.

حسن جلالی می‌افزاید: ناعدالتی آموزشی در مناطق محروم موجب شده که امروز دختران و پسران علیرغم میل باطنی از تحصیل بازمانده و به جای راهی مدرسه شدن و درس خواندن خانه‌نشین شوند و سوال این است که این جوانان چگونه خواهند توانست در جامعه برای خود شغل و درآمد دست و پا کنند.

وی تصریح می‌کند: مسئولان باید برای رفع این معضل آموزشی برنامه‌ریزی و چاره‌ای اندیشه کنند، نباید از موضوع به این مهمی به آسانی عبور کرد.

والدین اجازه حضور در کلاس مختلط را نمی‌دهند

دانش‌آموز یکی از مدارس محروم خنداب در این رابطه به خبرنگار فارس در اراک می‌گوید: من شاگرد ممتاز کلاس هشتم هستم، امسال را هم با اصرار زیاد به مدرسه آمدم، اما خانواده در سال آینده اجازه درس خواندن به من را نمی‌دهند، چرا که اجازه نمی‌دهند به صورت مختلط در مدرسه درس بخوانم.

زهرا محمدی می‌افزاید: تقصیر ما دانش‌آموزان که در این مناطق محروم زندگی می‌کنیم، چیست، چرا ما حق نداریم همچون سایر دختران و پسران درس خوانده و به دانشگاه برویم.

وی بیان می‌کند: بسیاری از دختران هم سن و سال من دیگر از درس خواندن بازمانده‌اند و به دلیل مخالفت‌های خانواده نمی‌توانند در کلاس درس حاضر شوند.

با استرس بر سر کلاس درس حاضر می‌شوم

یکی دیگر از دانش‌آموزان نیز می‌گوید: هر روز با استرس بر سر کلاس درس حاضر می‌شوم، از اینکه با پسران هم و سن خودم در یک کلاس نشسته و درس بخوانم بسیار ناراضی هستم، اما چاره‌ای نیست، می‌دانم خانواده اجازه نمی‌دهند که در مدارس شبانه‌روزی درس بخوانم، سال آینده نمی‌توانم درسم را ادامه دهم.

مریم عباسی می‌افزاید: از مسئولان انتظار داریم شرایط را به گونه‌ای رقم بزنند که دانش‌آموزان مناطق محروم هم بتوانند همانند سایر دانش‌آموزان جامعه درس خوانده و به دانشگاه بروند.

مختلط بودن کلاس‌ها تاثیرگذاری منفی بر میزان یادگیری دارد

یکی از والدین دانش‌آموزان نیز در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: مختلط بودن کلاس‌ها در شرایطی که دختران و پسران در سن بلوغ هستند می‌تواند وضعیت سلامت روحی دانش‌آموزان را تحت تاثیر قرار دهد.

محسنی بیان می‌کند: تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه شاید در مقطع ابتدایی خیلی مهم نباشد، اما در مقطع سنی متوسطه یکی از ضروریات است که مسئولان باید بیشتر به این مسئله اهمیت دهند.

 وی ادامه می‌دهد: مختلط بودن کلاس‌ها موجب افت تحصیلی و تاثیرگذاری منفی بر میزان یادگیری شده است.

 وی بیان می‌کند: از تحصیل دخترم در مدرسه مختلط معضب هستم، همش نگران بوده و استرس دارم اکثر والدین هم همین وضعیت را دارند و این مسئله باعث شده اجازه ادامه تحصیل دخترانشان را ندهند.

انتهای پیام/چ

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : نشستن در خانه یا در کلاس با جنس مخالف!

نشستن در خانه یا در کلاس با جنس مخالف!

9 May 2018 | 1:18 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *