مصادیق پولشویی مرتبط با ارز همراه مسافر تعیین شد + سند

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
مصادیق پولشویی مرتبط با ارز همراه مسافر تعیین شد + سند مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از فارس، برخی شاخص ها و مصادیق پولشویی مرتبط با ارز همراه مسافر از سوی مدیرکل دفتر مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران اعلام شد.

در این بخشنامه به تمامی گمرکات اجرایی آمده است: پیرو بخشنامه شماره 255575/ 96 مورخ 1396/8/13 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موضوع اصلاحیه «دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز/ اسناد بانکی/ اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر» در رابطه با اضافه نمودن ماده (19) مبنی بر الزام رعایت مفاد دستورالعمل مزبور برای مبالغ کمتر از سقف مقرر 10.000 یورو و یا معادل آن به سایر ارزها به ظن پولشویی یا تامین مالی تروریسم، بدینوسیله در اجرای ماده 19 بخشنامه مذکور شاخص‌های ذیل به عنوان راهنما جهت اعمال آن عبارتند از: 

  1. افراد کثیر السفر در هر یک از مرزهای ورودی و خروجی: این فهرست می‌تواند از طریق تعداد سفر در بازه زمانی محدود و فاقد توجیه منطقی احصاء شود. 
  2. افراد مشکوک به ارتباط با لیست تحریمی (با دلایل و قرائن منطقی) به شرح مندرج در بند (ر) ایین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم. 
  3. اسامی افرادی که مراجع قضایی و ضابطان قضایی از گمرک استعلام نموده و یا سوء سابقه آنها به نحوی مقتضی برای گمرک جمهوری اسلامی ایران مسجل شده باشد. 
  4. اظهار ارزهای نامتعارف و غیرجهان روا که توجیه اقتصادی و منطقی برای ورود آنها در مرز مورد نظر وجود نداشته باشد. به عنوان نمونه اظهار ارز مربوط به کشورهای آسیای دور یا منطقه غرب اسیا در مرزهای شرقی که فاقد توجیه منطقی کاری و اقتصادی باشد. 

ضمناً تاکید می‌گردد شاخص‌های فوق صرفا واجد جنبه تمثیلی بوده و محدود به این شاخص‌ها نیست. لذا مقرر است در صورت مشاهده، ضمن بررسی بیشتر و در صورت ظن قوی در اجرای بخشنامه مذکور اقدام لازم بعمل آورند. 

بدیهی است حسن اجرای این بخشنامه به عهده بالاترین مقام اجرایی آن گمرک می‌باشد. 

فایل  مصادیق پولشویی و ارز همراه مسافر مصادیق پولشویی و ارز همراه مسافر  را دریافت کنید.

انتهای پیام/ب

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : مصادیق پولشویی مرتبط با ارز همراه مسافر تعیین شد + سند

مصادیق پولشویی مرتبط با ارز همراه مسافر تعیین شد + سند

1 June 2018 | 12:01 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *