عوارض خطرناک نارسایی کلیوی در بیماران دیابتی

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
عوارض خطرناک نارسایی کلیوی در بیماران دیابتی مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، مهری مهراد روز یکشنبه در نشست خبری افتتاح واحد اورولوژی درمانگاه تخصصی دیابت تهران، گفت: این کلینیک، تنها مرکز درمانی در کشور و منطقه است که می تواند مشکلات بیماران دیابتی را تشخیص و درمان کند.

این فوق تخصص مثانه با اشاره به عوارض نوروپاتی که منجر به کاهش حس عصب های محیطی در دست و پای بیماران دیابتی می شود، افزود: عوارض اورولوژیک دیابت، کلیه را آسیب پذیر می کند و به تدریج سبب افزایش اوره و کراتین بیمار می شود.

وی ادامه داد: اگر این بیماران چکاب نشوند، بیمار به سمت دیالیز پیش می رود.

مهراد، از نارسایی کلیه به عنوان یکی از عوارض جدی دیابت نام برد و افزود: عارضه بعدی دیابت، آسیب مثانه است. زیرا، بیمار دیابتی حس ادرار طبیعی ندارد و عصب های مثانه کارکرد نرمال ندارد. بطوریکه میزان باقیمانده ادرار در مثانه، عوارض غیرقابل برگشت دارد که اگر در وهله اول تشخیص داده شود، می توان برای بیمار کاری انجام داد، در غیر این صورت، مثانه کاملا فلج شده و باعث عفونت های شدید ادراری و آسیب به کلیه ها می شود.

وی با تاکید بر اینکه عارضه اورولوژی دیابت خیلی جدی است، گفت: مشکلات جنسی برای زن و مرد دیابتی، از جمله عوارض اورلوژیک بیماری است که می تواند روی کیفیت زندگی فرد اثرگذار باشد.

رئیس انجمن نورویورولوژی ایران، به درمان های جدید برای عوارض اورولوژیک دیابت اشاره کرد و افزود: درمان های جدید برای عوارض جنسی و بی اختیاری ادراری افراد دیابتی، افق های روشنی را در مسیر زندگی این بیماران قرار داده است. بطوریکه بی اختیاری ادراری، با درمان سرپایی بدون جراحی و تقویت عضلات کف لگن و تزریق هورمون های رشد که از خون فرد گرفته می شود، امکان پذیر شده است.

وی ادامه داد: عفونت های ادراری در بیماران دیابتی ۳۱ برابر سایر افراد است و درمان های دارویی ندارد.

مهراد گفت: ۶۰ درصد بیماران دیابتی از مشکلات اورولوژی رنج می برند و اگر مثانه این افراد فلج شود، نمی توان از این دو روش برای درمان عارضه اورولوژیک آنها استفاده کرد.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : عوارض خطرناک نارسایی کلیوی در بیماران دیابتی

عوارض خطرناک نارسایی کلیوی در بیماران دیابتی

13 May 2018 | 8:36 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *