شناسایی گلوگاه های اقتصادی درمان/ هزینه های سلامت باید مدیریت شود

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
شناسایی گلوگاه های اقتصادی درمان/ هزینه های سلامت باید مدیریت شود مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، دکتر قاسم جان بابایی در اجلاس مدیران اقتصاد درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با بیان اینکه مدیریت منابع و مصارف ضرورتی است که باید به صورت کاملا علمی و سیستماتیک در تمام برنامه ها تبیین شود، خاطرنشان کرد: بیمارستان ها چرخ گرداننده دانشگاه ها هستند که کارکرد اقتصادی و مدیریتی  آنها شاخص مهمی است.

وی گفت: شناسایی گلوگاه های اقتصادی و مهم برای مدیریت هزینه توسط کارشناسان اقتصاد درمان امکان پذیر است.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: سطح بندی خدمات درمانی با توجه به شرایط منطقه ای و همچنین بازنگری خدمات سلامت، از اقدامات مهم‌ حوزه درمان است و در حال حاضر لایه بندی خدمات درمان در ۶ دانشگاه بزرگ و قطب عملیاتی شده است‌.

وی با اشاره به اینکه در راستای سطح بندی خدمات درمان، سند جامع آزمایشگاه تدوین شده است، یادآور شد: نظام ارجاع برای خدمات کلینیک ویژه الزامی خواهد شد.

جان بابایی با تأکید براینکه مدیریت هزینه امری جاری و همیشگی است و از سال ها قبل حوزه سلامت به آن نیاز داشته است، افزود: عمل بر اساس راهنماهای بالینی و دستورالعمل های بالینی در راستای پیشبرد برنامه ها و دستیابی به اهداف مدیریت هزینه است و تاکنون بیش از ۶۵ گایدلاین و راهنمای بالینی تدوین و ۳۴ عدد آن ابلاغ شده است.

وی خطاب به مدیران اقتصاد درمان گفت: اقدامات در حوزه مدیریت هزینه ها در برنامه های چهارم ، پنچم و ششم توسعه و سیاست های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری وجود دارد و عمل به آن تکلیف قانونی ماست.

جان بابایی با اشاره به جلسه ای که با حضور روسای دانشگاه ها برگزار شد، افزود: در جلسه های کارگاهی که با روسای دانشگاه ها داشتیم سطح بندی و نظام ارجاع و همچنین وضعیت بیمارستان ها از لحاظ منابع، مصارف، هزینه ها، ملزومات، تجهیزات و دارو مورد بررسی قرار گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه خدمات پر هزینه شناسایی شده و برای آنها راهنمای بالینی نوشته شده است، خاطرنشان کرد: همچنین انواع خدمات بیمارستان ها و آزمایشگاه ها را لایه بندی کردیم و مشخص کردیم چه خدمتی در چه لایه ای ارائه شود.

وی گفت: هدف ما همواره برقراری دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و عدم ایجاد هزینه های کمرشکن برای مردم است.

جان بابایی در خصوص روند پذیرش بیمار و ارجاع آنها، تصریح کرد: چنانچه مسئولیت شما از پذیرش بیمار تا ترخیص درست شناسایی شده و به رئیس و مدیر بیمارستان ارجاع داده شده تا به سمت حل این موضوع بروند، بیمارستان ها خوب اداره می شوند.

وی همچنین خطاب به مدیران اقتصادی، افزود: شما به عنوان مغز متفکر حوزه درمان می توانید نواقص مالی و فنی را به مسئولین اطلاع و برای رفع مشکلات اقتصادی راهکار ارائه دهید.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : شناسایی گلوگاه های اقتصادی درمان/ هزینه های سلامت باید مدیریت شود

شناسایی گلوگاه های اقتصادی درمان/ هزینه های سلامت باید مدیریت شود

13 May 2018 | 11:13 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *