حفاظت مالی از ۲۳ میلیون بیمار بستری در بخش دولتی

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
حفاظت مالی از ۲۳ میلیون بیمار بستری در بخش دولتی مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، دکتر محمد آقاجانی روز دوشنبه در نشست مشترک و هم اندیشی اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و شورای معاونین وزارت بهداشت، اظهار داشت: در بیش از ۶۰۰ کلینیک ویژه در سطح کشور از ابتدای طرح تحول سلامت تا پایان سال گذشته، ۱۱۰ میلیون بار ویزیت تخصصی و فوق تخصصی با دریافت بهای بسیار اندک حدود ۳ هزار تومانی برای مردم طبقات محروم و متوسط انجام شد.

وی به بیان مهمترین مشکلات پیش روی طرح تحول سلامت پرداخت و گفت: مهمترین معضل این طرح، عدم پایداری منابع است و اعتبارات وزارت بهداشت در سه سال اخیر به طور کامل محقق نشد.

آقاجانی تصریح کرد: در سال ۹۵ معادل یک سوم بودجه سال ۹۳، به وزارت بهداشت بودجه تخصیص یافت اما خدمات حوزه سلامت همچنان با تلاش ها و زحمات جامعه پزشکی، پرستاری و کادر بهداشتی و درمانی کشور، بدون هیچ گونه کاستی به مردم ارائه می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: برای جبران کاهش بودجه وزارت بهداشت در سال سوم اجرای طرح تحول سلامت نسبت به سال اول، در هزینه های به طور جدی صرفه جویی کردیم. اما سال گذشته از محل هدفمندی یارانه ها نیز اعتباری دریافت نکردیم.

آقاجانی در خصوص وضعیت مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها، یادآور شد: بیمارستانهای وزارت بهداشت هنوز مطالبات ۷ ماه از سال گذشته را از بیمه ها دریافت نکرده اند و حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اسناد ارسالی به بیمه ها دارند.

وی به وجود سامانه مرکزی خدمات بستری در وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: بر اساس اطلاعات این سامانه، رشد خدمات بستری پس از طرح تحول سلامت، فقط ۵ درصد است در حالی که شاهد رشد ۱۱ درصدی بیمه شدگان بودیم بنابراین تقاضای القایی ایجاد نشده اما در حوزه خدمات سرپایی ممکن است تقاضای القای وجود داشته باشد چون دفترچه سفیدی را در اختیار مردم قرار می دهیم که ممکن است هر روز به پرشکان مختلف مراجعه کنند و چندین خدمت پزشکی را دریافت کنند.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : حفاظت مالی از ۲۳ میلیون بیمار بستری در بخش دولتی

حفاظت مالی از ۲۳ میلیون بیمار بستری در بخش دولتی

17 April 2017 | 11:20 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *