حذف بن کتاب ویراستاران/ نامه گلایه آمیز به رئیس نمایشگاه کتاب ارسال شد

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
حذف بن کتاب ویراستاران/ نامه گلایه آمیز به رئیس نمایشگاه کتاب ارسال شد مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

مهدی صالحی دبیر انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست نویسی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از فارس، ضمن گلایه از تخصیص نیافتن بن به ویراستاران اظهار داشت: انجمن ما NGO با مجوز رسمی وزارت کشور است که در حوزه زبان فارسی در حال فعالیت هستند.

وی افزود: یکی از گروه‌هایی که در جمع پدیدآورندگان کتاب قرار دارد ویراستاران هستند. اینها گروه‌هایی هستند که بسیار زحمتکش بوده و معمولا حقوق معنوی‌شان در نظر گرفته نمی‌شود و در کتاب اسمی از آنها برده نمی‌شود اما به جد تلاش می‌کنند کیفیت زبانی کتاب‌ها ارتقا یابد.

به گفته دبیر انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست نویسی، خانه کتاب از چند سال پیش سازوکاری را در نظر گرفته بود و جزو آئین‌نامه‌هایشان این بود که خدماتی را به این گروه از افراد می‌دادند، طبق یک برنامه‌ای این افراد اگر رزومه‌ای ارائه می‌داند و کتاب‌هایشان به حد نصاب اعلام می‌رسید می‌توانستند عضو سرای اهل قلم شوند و از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند. 

 

وی افزود: طی چند سال گذشته هم هر سال یک بن کتاب به این گروه تعلق می‌گرفت. نفس ارائه بن کتاب مهم نبود ولی این مهم بود که این قشر از افراد حس می‌کردند پایگاه و جایگاه و حامی دارند و این تخصیص دلگرم کننده بود. هر سال اطلاع‌رسانی در این زمینه صورت می‌گرفت اما امسال متاسفانه بدون هماهنگی با انجمن صنفی ویراستاران و موسسات فعال و موسسه ویراستاری و حتی بدون اطلاع‌رسانی به خود ویراستاران این بن قطع شد. و بعضا ویراستار‌ها به سرای اهل قلم مراجعه کردند و گاهی هم با بی‌مهری و بی‌اعتنایی و گاهی بدرفتاری مواجه شدند؛ وقتی به نمایشگاه مراجعه کردند متوجه شدند از بن خبری نیست.

وی تصریح کرد: پیگیری ما از خانه کتاب به اینجا رسید که به 10 هزار نفر از این قشر بن تعلق گرفته است و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اعلام کرده که ما فقط 2 میلیارد تومان می‌توانیم پرداخت کنیم و باید تعداد نفرات کم شود. در صورتی که به راحتی می‌شد مبلغ 250 هزار تومان هر ویراستار را به 200 هزار تومان تقلیل دهند تا تمام 10 هزار نفر را پوشش دهند. 

وی گفت:‌ما نگران حذف بن نیستیم، نگرانی ما این است که این وضعیت تبدیل به یک بنای کج شود و گام‌های بعدی بی‌اعتنایی هم شکل گیرد و متعاقب آن بیمه ویراستاران قطع شود یا اسم این قشر از فهرست‌ها حذف شود و یا اتفاقاتی که ممکن است روی دهد. 

وی گفت:‌ما روز گذشته نامه‌ای به رئیس نمایشگاه کتاب ارسال کردیم. ایشان هم نامه را به مدیرعامل خانه کتاب آقای حسین‌پور ارجاع دادند اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم. ولی مطمئن هستیم طی 2-3 روز نمایشگاه اتفاقی نمی‌افتد اما در حال تلاش از سوی انجمن هستیم تا حداقل مطالبه‌ای از نهادهای متولی داشته باشیم. البته این مطالبه ما دوستانه است و نه طلبکارانه. چرا که ما جز خانه کتاب و وزارت ارشاد پشتوانه دیگری نداریم و اگر قرار باشد در نمایشگاه کتاب یک قشر تخصصی که فضای کارشان کتاب است از نظر حذف شوند و از گردونه خارج شوند واقعا بی‌مهری به وجود می‌آید.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : حذف بن کتاب ویراستاران/ نامه گلایه آمیز به رئیس نمایشگاه کتاب ارسال شد

حذف بن کتاب ویراستاران/ نامه گلایه آمیز به رئیس نمایشگاه کتاب ارسال شد

10 May 2018 | 2:58 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *