جستجو برای دستیابی به شیوه جدید درمان پارکینسون

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
جستجو برای دستیابی به شیوه جدید درمان پارکینسون مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، محققان موسسه کارلولینسکا سوئد توانستند با دستکاری تجلی ژن سلول های غیرعصبی در مغز، نورون های جدید دوپامین را تولید کنند. این مطالعه هم بر سلول های انسان و هم موش انجام شده است.

دانشمندان توانستند با برنامه ریزی مجدد در مغز، علائم حرکتی در موش های مبتلا به بیماری پارکینسون را بازگردانده و عملکرد سلولی و واکنش ها را در سلول های مغز انسان در لابراتوار بازتولید کنند.

مبنای اصلی این کشف مبتنی بر تبدیل سلول های مغز به زیرمجموعه سلول های عصبی موسوم به نورون های دوپامین است.

نورون های دوپامین در افراد مبتلا به پارکینسون، نابود شده و می میرند. تیم تحقیق نشان داد که آنها می توانند سلول های غیرعصبی موسوم به «سلول های گلیال» موجود در مغز موش ها را به نورون های دوپامین جدید تبدیل کرده و نورون های جدیدی ایجاد نمایند.

محققان این آزمایشات را بر روی سلول های انسانی در محیط آزمایشگاه هم انجام دادند و توانستند آنها را به نورون های دوپامین عملکردی تبدیل نمایند و بدین ترتیب احتمال درمان بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون افزایش می یابد.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : جستجو برای دستیابی به شیوه جدید درمان پارکینسون

جستجو برای دستیابی به شیوه جدید درمان پارکینسون

24 April 2017 | 1:13 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *