توان تامین خون تمام نیازمندان به خون در کشور را داریم

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
توان تامین خون تمام نیازمندان به خون در کشور را داریم مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون، دکتر پور فتح الله ۹ مرداد روز انتقال خون، سالگرد تاسیس این سازمان را به تمامی مردم ایران خصوصا اهدا کنندگان و کارکنان پرتلاش این سازمان تبریک گفت.

در این پیام وی راهی را که انتقال خون ایران در آن گام برمی دارد راه دانش و بالندگی دانست و گفت: اگر امروز ایران در سطح منطقه و در میان کشورهای توسعه یافته جهان می تواند نام خود را پر آوازه کند محصول تلاش کارکنان کم توقع و زحمتکش این سازمان است که طی ۴۴ سال تلاش بی وقفه این سازمان را از وضعیت بسیار اسف باری که قبل از تاسیس سازمان انتقال خون در کشور وجود داشت به وضعیت غرور آفرین کنونی رسانده اند.

وی افزود: خون فروشی و شرایط غیراستاندارد انتقال خون که در سالهای قبل از ۹ مرداد ۵۴ در کشور حاکم بود امروز چندان دور و غریب به نظر می رسد که انگار قرنها با آن فاصله گرفته ایم.

ما شرایط امروز که توان تامین خون تمامی بیماران تالاسمی، هموفیلی و کلیه نیازمندان به خون در کشور را به دست آورده ایم و اهدای مستمر از مرز ۵۰ درصد عبور کرده است را مدیون فرهنگ ایثار و نوعدوستی در میان اهدا کنندگان کشورمان هستیم و به اینکه چنین مردم و چنین کارکنانی داریم سرافرازیم.

در مرداد سال ۱۳۵۳شمسی سازمان انتقال خون ایران با هدف سامان بخشیدن به وضع آشفته خون رسانی و به منظور ترویج فرهنگ اهدا، تهیه و تأمین خون و فرآورده های سالم و مطمئن و رایگان برای رفع نیاز بیماران نیازمند، به خصوص مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی و لوسمی به وجود آمد.

از آن تاریخ به بعد، سالروز تأسیس این سازمان در نهم مرداد ماه، به عنوان روز اهدای خون نام گذاری شده است. بنیانگذار سازمان انتقال خون ایران دکتر فریدون علا بود.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : توان تامین خون تمام نیازمندان به خون در کشور را داریم

توان تامین خون تمام نیازمندان به خون در کشور را داریم

31 July 2017 | 6:40 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *