تمرکز بر آموزش کارآفرینی تا کارمندی/ تاثیر نمرات در کنکور باید 40 درصد شود

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
تمرکز بر آموزش کارآفرینی تا کارمندی/ تاثیر نمرات در کنکور باید 40 درصد شود مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

تمرکز بر آموزش کارآفرینی تا کارمندی/ ایجاد شرایط آموزشهای فنی در محیط‌های تولیدیبه گزارش خبرنگار گروه جامعه مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از میزان، علی زرافشان در نخستین نشست خبری خود برنامه‌های جامع این معاونت را تشریح کرد.

وی در این نشست خبری گفت: ارتقای مدیریت آموزشگاهی نخستین محور برنامه ‌های ما در سال جدید است که چندین برنامه در این حوزه اجرا خواهد شد که تعالی مدیریت مدرسه از جمله آنهاست. این برنامه همه مدارس متوسطه اول و دوم را شامل می شود و تفویض اختیارات و برنامه محوری از اهداف طرح تعالی است. این طرح نماد استقرار نظام مدیریت محور است.

وی درباره احتمال افزایش ده درصدی تاثیر نمرات در کنکور گفت: در آخرین جلسه شورای پذیرش که ریاست آن با وزارت علوم است پیشنهاد ما برای افزایش تاثیر مطرح شد. براساس قانون سهم سابقه تحصیلی باید به شکل صعودی افزایش داشته باشد که اکنون سالهاست این سهم ۳۰ درصد است. با توجه به حذف پیش دانشگاهی، پیشنهاد کردیم که سهم تاثیر به حداقل ۴۰ درصد برسد.

زرافشان درباره وضعیت هدایت تحصیلی گفت: هدایت تحصیلی از شروع سال تحصیلی آغاز شده است. دو درس در کتاب کار و فناوری وجود دارد که یکی اشنایی با مشاغل و دیگری پروژه هدایت تحصیلی است که از اول هر سال آغاز می شود. در سند تحول، هدایت تحصیلی به شکل فرآیندی دیده شده که از پایه اول آغاز می شود‌

وی افزود: همچنین در حوزه توزیع دانش اموزان در رشته‌های تحصیلی، وضعیت مناسب بوده است. نگرانی ما کاهش ورودی به رشته ریاضی فیزیک بود که همچنان ورودی این رشته درصد خود را حفظ کرده و شرایط مطلوب است.

معاون متوسطه درباره وضعیت دانش آموزان اتباع خارجی گفت: سال گذشته ۵۵۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی داشته ایم. برای سال آینده با توجه به نبود مراکز آماری در این حوزه پیش بینی از وضعیت اماری نداریم.

این خبر به روز می شود…

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : تمرکز بر آموزش کارآفرینی تا کارمندی/ تاثیر نمرات در کنکور باید 40 درصد شود

تمرکز بر آموزش کارآفرینی تا کارمندی/ تاثیر نمرات در کنکور باید 40 درصد شود

16 April 2018 | 5:52 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *