تبریک رمضانی باشگاه‌های مطرح جهان به مسلمانان؛ از رئال و بارسا تا منچسستر و یووه+تصاویر

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
تبریک رمضانی باشگاه‌های مطرح جهان به مسلمانان؛ از رئال و بارسا تا منچسستر و یووه+تصاویر مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

مجله فارس پلاس؛ حمیدرضا تاجی: دنیای مستطیل سبز، دنیای عجیبی است گاهی برخی اتفاقات آن قدر انسان را دلزده می‌کند که می‌خواهد عطایش را به لقایش ببخشد. درست مثل ساموئل اتوئو بازیکن کامرونی سابق بارسلونا که پس از توهین نژادپرستانه به او با چشمان گریان قصد ترک زمین را داشت و حتی اصرارهای داور و بازیکنان تیم حریف هم او را آرام نمی‌کرد.

پرتاب موز به سمت دنی آلوز برزیلی، انداختن نان به سمت هاکان چاکهان اوغلوی ترک توسط تماشاگران شالکه04، اشک‌های روبرتو کارلوس در سال‌های پایانی بازی‌اش پس از شنیدن توهین نژادپرستانه، همه و همه تصاویری هستند که در ذهنمان حک شده، صحنه‌هایی که 180 درجه خلاف فلسفه ورزش و بازی جوانمردانه است.

اما هنوز صحنه‌های امیدوارکننده زیادی هم وجود دارد که خیلی‌ها را در مستطیل سبز به هم نزدیک کرده است؛ مثلا در بندر لیورپول، جایی که هواداران تیفوسی این تیم انگلیسی فارغ از هر رنگ و نژاد و دین و آئینی برای بازیکنان مسلمانشان بخصوص محمد صلاح، پادشاه فراعنه! سرود می‌خوانند و می‌گویند اگر همچنان به گل زدن ادامه دهد، آن‌ها هم مسلمان می‌شوند!

احترام به ادیان و عقاید مختلف، چیزی است که بارها در باشگاه‌های بزرگ جهان بر آن تاکید شده؛ نمونه معروف در این زمینه امتناع فرانک ریبری و دیگر بازیکنان مسلمان بایرن مونیخ آلمان از تبلیغ یک شرکت مشروبات الکی بود.

 

خودداری فردریک کانوته، بازیکن مسلمان سابق سویای اسپانیا از پوشیدن پیراهنی که تبلیغ شرکت قماربازی بر روی آن حک شده بود و یا نپوشیدن لباس نیوکاسل توسط بازیکن مسلمان این تیم به دلیل تبلیغ یک شرکت ربوی نمونه‌های دیگری از این احترام به عقاید است.

در همین رابطه چندسالی است که باشگاه‌‌های مختلف جهان نیز در آستانه ماه مبارک رمضان در صفحات رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی این ماه را به بازیکنان و هواداران مسلمان خود تبریک می‌گویند.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به واکنش برخی باشگاه‌های مطرح جهان به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان.


بارسلونا اسپانیارئال مادرید اسپانیامنچستر یونایتد انگلیس


لیورپول انگلیس


منچستر سیتی انگلیس


آرسنال انگلیس


یوونتوس ایتالیا


آ اس رم ایتالیا


آث میلان ایتالیا


چلسی انگلیس


لستر سیتی انگلیس


استوک سیتی انگلیس


سلتیک اسکاتلند

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : تبریک رمضانی باشگاه‌های مطرح جهان به مسلمانان؛ از رئال و بارسا تا منچسستر و یووه+تصاویر

تبریک رمضانی باشگاه‌های مطرح جهان به مسلمانان؛ از رئال و بارسا تا منچسستر و یووه+تصاویر

18 May 2018 | 10:14 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *