تاثیر مثبت مصرف قرص های ضدافسردگی در بارداری بر مغز کودک

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
تاثیر مثبت مصرف قرص های ضدافسردگی در بارداری بر مغز کودک مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، محققان مشاهده کردند از بین ۵۱ کودک مورد بررسی، آنهایی که مادرشان در طول بارداری داروی ضدافسردگی مصرف کرده بود در تست های «عملکرد اجرایی» نمره بالاتری کسب کردند.

عملکرد اجرایی به مجموعه مهارت های فکری گفته می شود که الزاما به انجام کارهای نظیر تمرکز و توجه، خودکنترلی و تفکر انعطاف پذیر کمک می کند.

این مطالعه یکی از جدیدترین مطالعات در مورد بررسی تاثیر قرارگیری کودکان در معرض داروهای ضدافسردگی در رحم مادر، بخصوص داروهای بازدارنده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI)، است.

داروهای SSRI از رایج ترین داروهای تجویزشده ضدافسردگی بوده و شامل داروهای نظیر فلوکستین (Prozac)، پاروکستین (Paxil) و سرترالین (Zoloft) هستند.

در مطالعات قبلی مشخص شده است زمانیکه مادر باردار داروی SSRI استفاده می کند فرزندش با ریسک بالاتر ابتلا به برخی مشکلات روانی نظیر اوتیسم و اختلال بیش فعالی روبروست. با این حال، در برخی مطالعات دیگر چنین رابطه ای مشخص نشد.

درحالیکه یافته های جدید بیانگر تاثیر مثبت قرارگیری کودکان در معرض داروهای ضدافسردگی SSRI در طول بارداری است، اما هنوز دلیل آن کاملا مشخص نیست و نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه است.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : تاثیر مثبت مصرف قرص های ضدافسردگی در بارداری بر مغز کودک

تاثیر مثبت مصرف قرص های ضدافسردگی در بارداری بر مغز کودک

10 May 2018 | 2:15 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *