تأکید بر پیگیری اجرای پزشک خانواده در سال جدید

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
تأکید بر پیگیری اجرای پزشک خانواده در سال جدید مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر به نقل از خانه ملت، همایون هاشمی دربارهٔ اجرای طرح تحول سلامت، افزود: طرح تحول سلامت جراحی بزرگی در حوزه بهداشت و درمان بود که نقاط قوت و ضعف بسیاری را در خود جای داد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از نقاط ضعف وزارت بهداشت آن بود که نتوانست سیستم ارجاع را که پاشنه آشیل طرح تحول سلامت بود اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بسیاری از هزینه‌ها در حوزه سلامت به جهت عدم اجرای پزشک خانواده است، افزود: با توجه به اینکه نظام ارجاع در استان‌های فارس و مازندران اجرایی شد می‌توان این اقدام را نوعی ریل گذاری برای اجرای کامل آن در سراسر کشور به شمار آورد اما بدون شک لازم است قبل از اجرای سراسری نقاط ضعف آن برطرف شود.

وی یادآور شد: با اجرای نظام ارجاع بسیاری از هزینه‌های بالا دست و پایین دست رفع می‌شود که در نهایت سود و منفعت این طرح به نفع افراد جامعه به ویژه بیماران خواهد بود لذا در سال جدید وزارت بهداشت باید با جدیت اجرای این طرح را پیگیری کند.

هاشمی تأکید کرد: کشورهایی که قبل از ما طرح نظام ارجاع را اجرایی کردند بر این باورند که با الکترونیکی کردن خدمات حوزه سلامت به ویژه در بخش بیمه و اصلاح نظام بیمه گری و استقرار بیمه فراگیر می‌توان به پیشرفت حوزه سلامت کمک کرد تا هم خدمت کننده و هم خدمت گیرنده از آن رضایت داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اجرای طرح پزشک خانواده کامل کننده طرح تحول سلامت است که منجر به مدیریت درست و دقیق منابع در حوزه سلامت خواهد شد.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : تأکید بر پیگیری اجرای پزشک خانواده در سال جدید

تأکید بر پیگیری اجرای پزشک خانواده در سال جدید

31 March 2017 | 8:38 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *