برای ایحاد فضای پرسشگری و پاسخگویی تلاش کردیم

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
برای ایحاد فضای پرسشگری و پاسخگویی تلاش کردیم مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

برای ایحاد فضای پرسشگری و پاسخگویی تلاش کردیمبه گزارش گروه جامعه مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از میزان،عصر روز گذشته، دویست و نهمین نشست انجمن روابط عمومی ایران، به میزبانی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این نشست مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رای اعتماد بالای نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش را نشانه آمادگی نمایندگان مجلس برای انجام اصلاحات و به روز آوری آموزش و پرورش دانست و به نکات زیر اشاره کرد.

وی گفت: با توجه به مصوبه حذفآزمون در شورای عالی آموزش و پرورش، مدیریت تعلیم و تربیت را از دست کاسبان و تجار گرفته ایم و آن را به دست کارشناسان امور تربیتی و آموزشی قرار می دهیم خوشحالیم که کودکانمان را از استرس آزمون ها گرفته ایم و اضطراب آنان را کاهش می دهیم.

نظری ادامه داد: ما نیاز به اطلاع رسانی دقیق در مورد حذف آزمون به خانواده ها داریم، گاهی خانواده ها به ادارات شکایت می کنند که چرا معلم ها با بچه هایمان تست کار نمی کنند. نیاز داریم که خانواده ها بجای اولویت قرار دادن تست، صدها مهارت تربیتی که کودکان در سنین خردسالی نیاز دارند را مورد توجه و اهتمام قرار دهند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش تاکید کرد: با توجه به برنامه های چندماهه گذشته این مرکز، سعی کرده ایم تا پاسخگویی را در این وزارت خانه به عنوان بزرگترین دستگاه دولت که نزدیک به ۵۰ درصد کارکنان دولت در آن قرار دارند، افزایش دهیم. در این راستا بطور مرتب معاونین و مدیران کل در نشست های خبری شرکت کرده اند و پاسخگوی پرسش های خبرنگاران بوده اند. تعامل هایمان را با خبرنگاران افزایش داده ایم و نگاه های تنگ نظرانه به خبرنگاران و رسانه را کم کرده ایم.

وی اظهار کرد: درخصوص تغییر نگرش ها در دوره اخیر نیز سعی کرده ایم با ایجاد یک نگاه توسعه ای و نوگرایانه، ترس از فضای مجازی را در این وزارت خانه کم کنیم تا بتوانیم از این فضا به عنوان فرصتی برای افزایش خدمات و کاهش فاصله با جامعه استفاده کنیم.

نظری با اشاره به اینکه جوانگرایی مدیریت در وزارت خانه شروع شده و تلاش بر این است تا از مشارکت زنان و جوانان در وزارت خانه استفاده بیشتری شود، بیان کرد:حذف پیک نوروزی به عنوان یک اقدام اصلاحی در وزارت آموزش و پرورش تلقی می شود که می تواند باعث کم کردن استرس و اضطراب از فضای آموزش و افزایش انگیزه و شادی برای دانش آموزان شده و مهمترین پیامد آن آشتی دادن خانواده ها و کودکان با کتاب به عنوان یک کار فرهنگی است. امیدواریم با این کار فرهنگ کتابخوانی به عنوان یک ضرورت فرهنگی در کودکانمان نهادینه شود. در تلاشیم تا با همدلی و تقویت تحمل و مدارا و اخلاق مداری، فضای باز اظهار نظر و پرسشگری گسترش بیابد.

انتهای پیام/ 

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : برای ایحاد فضای پرسشگری و پاسخگویی تلاش کردیم

برای ایحاد فضای پرسشگری و پاسخگویی تلاش کردیم

28 February 2018 | 6:37 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *