ابتلا به سرطان پوست با مصرف بی‌رویه کرم ضد آفتاب

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
ابتلا به سرطان پوست با مصرف بی‌رویه کرم ضد آفتاب مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از فارس، نتایج مطالعات جدید نشان داده است که افزایش مصرف کرم‌های ضد آفتاب یکی از دلایل شیوع سرطان پوست در سراسر جهان است. 

محققان باور دارند، مصرف بیش از حد کرم‌های ضد آفتاب موجب مسدود شدن منافذ پوست صورت و در نتیجه عدم جذب ویتامین D در هنگام تابش نور آفتاب می‌شود. 

مصرف کرم‌های محافظ پوست در برابر نور خورشید در سال‌های اخیر رشد بالایی داشته و همین موضوع موجب شده است که کمبود ویتامین D از 45 درصد به 75 درصد در 25 سال اخیر برسد. 

به عنوان مثال، آمار و ارقام نشان داده است که سه چهارم مردم آمریکا دچار کمبود ویتامین D هستند و همین مسئله موجب افزایش مبتلایان به سرطان پوست در این کشور شده است. 

گرچه می‌توان کمبود این ویتامین را با مصرف مکمل‌ها تا حدی جبران نمود، ولی واقعیت اینست که تابش نور خورشید و دریافت ویتامین D از منبع اصلی خود، بهترین محافظ در برابر سرطان است. 

کاهش مصرف ویتامین D، منجر به بروز نوع سوم سرطان پوست یعنی ملانوما می‌شود؛ همانطور که کاهش قرارگیری در معرض نور خورشید و اشعه فرابنفش و استفاده از ضدآفتاب می‌تواند روش‌های مؤثری برای جلوگیری از ملانوم باشد، عدم قرار گرفتن در معرض آفتاب و یا استفاده بیش از حد از کرم ضد آفتاب نیز خطرناک و تهدید مهمی در ابتلا به این نوع سرطان است. 

به گفته محققان کمبود ویتامین D، در بروز بیماری‌هایی همچون دیابت نوع 2، بیماری های کلیوی، کرون و بیماری سلیاک نقش دارد؛ همچنین ضعف عضلانی و شکستگی استخوان با بروز حادثه کوچکی نشان از کمبود این ویتامین در بدن دارد. 

سرطان پوست یکی از شایع‌ترین انواع سرطان هستند که به طور جهانی حداقل 40 درصد از موارد انواع سرطان را تشکیل می‌دهد؛ به ویژه بین افراد با پوست روشن این نوع سرطان بسیار شایع است.

در سراسر جهان در سال 2012 ملانوم در نزدیک به سه میلیون نفر دیده شده و منجر به مرگ حدود صد هزار نفر شده است و بعد از آن بر اساس آمار حداقل 30 درصد افزایش ابتلا به سرطان پوست را در کشورهای مختلف جهان داشته‌ایم. 

انتهای پیام/

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : ابتلا به سرطان پوست با مصرف بی‌رویه کرم ضد آفتاب

ابتلا به سرطان پوست با مصرف بی‌رویه کرم ضد آفتاب

2 May 2017 | 1:12 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *