آلودگی هوا عامل احتمالی ابتلا به تومور مغزی

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
آلودگی هوا عامل احتمالی ابتلا به تومور مغزی مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه به نقل از مهر، پس از سرطان خون، تومور مغزی شایع‌ترین نوع سرطان در میان کودکان است. ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) به عنوان روز جهانی تومور مغزی شناخته شده است. تومور مغزی یک توده غیرطبیعی در مغز است که بنا به ماهیت سلول‌های تشکیل دهنده، می‌تواند خوش‌خیم یا بدخیم باشد.

تومور مغزی یکی از مرگبارترین مشکلات پزشکی است. درحالیکه علت دقیق ابتلا به تومور مغزی هنوز ناشناخته است فاکتورهای زیادی بر ابتلا به این بیماری نقش دارند.

نتایج یک مطالعه مربوط به قرارگیری بلندمدت در معرض آلودگی هوای محیطی و احتمال ابتلا به تومور مغزی نشان می دهد بین آلودگی هوا ناشی از ترافیک و تومورهای مغزی بدخیم ارتباط وجود دارد، اما چنین ارتباطی در رابطه با تومورهای مغزی غیربدخیم مشاهده نشد.

محققان تاکید می کنند در رابطه با علت وجود این ارتباط نیاز به تحقیقات بیشتری است.

متخصصان در مورد برخی علائم احتمالی ابتلا به تومور مغزی که نباید نادیده گرفته شوند هشدار می دهند: سردردهای مداوم به مدت ۴ تا ۵ روز؛ تشنج؛ ضعف پیش رونده یا فلج نصف بدن؛ مشکلات بینایی یا گفتاری؛ و مشکلات حافظه یا تغییرات رفتاری.

با وجودیکه هیچ شیوه مستقیم پیشگیری از تومور مغزی وجود ندارد، برخی مطالعات به رابطه این بیماری با بسیاری از عوامل بیرونی اشاره کرده اند که پیشگیری از آنها می تواند به پیشگیری از تومور مغزی کمک کند:

– سبک زندگی سالم از جمله رژیم غذایی و ورزش.

– دوری از سکونت در نزدیکی سیم های پرفشار.

– پرهیز از استفاده مداوم از تلفن های همراه.

– دور نگه داشتن کودکان از تشعشعات.

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : آلودگی هوا عامل احتمالی ابتلا به تومور مغزی

آلودگی هوا عامل احتمالی ابتلا به تومور مغزی

8 June 2018 | 11:28 pm

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *