آزمونی بزرگ برای شورای سیاسی کار پایتخت/ حاشیه‌های پررنگ تر از متن در انتخاب شهردار

مجله سرگرمی تفریحی آبادییه تقدیم مینمایید:
آزمونی بزرگ برای شورای سیاسی کار پایتخت/ حاشیه‌های پررنگ تر از متن در انتخاب شهردار مجله تفریحی و سرگرمی آبادییه :

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس هفته جاری در مدیریت شهری تهران را باید هفته انتخابات در نظر گرفت. این هفته تقارن جالبی با هفته پایانی اردیبهشت ماه و انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا دارد که ماحصل آن برای کلانشهر تهران رای آوری 21 اصلاح طلب در لیست امید بود. ورود افرادی که نیامده تهران را سوخته و ویرانه نامیدن و از در انداختن طرحی نو برای امیدبخشی و شکوفایی پایتخت خبر دادند. به هر حال شورای شهر تهران در یکسال گذشته بیشتر زمان خود را صرف انتخاب شهردار، استعفای شهردار و مجددا انتخاب سرپرست و شهردار جدید کرده است.

پس از کش و قوس‌های فراوان و گزینش 7 نفر از میان 28 گزینه در شورای شهر، بازی هنوز شروع نشده دو تن از 7 نفر انصراف دادند. محمد حجتی که مورد تایید حزب کارگزاران سازندگی بود در آستانه ارائه برنامه ها از دور مسابقات خارج شد و انصاری لاری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز به قول یکی از اعضای شورای شهر هوای کیش را به تهران ترجیج داد و از خیر شهرداری تهران گذشت.

نامه های انصراف

انصراف محمود حجتی و انصاری لاری با وجود آنکه در رسانه ها منتشر شد ولی از سوی اعضای شورای شهر چند بار تکذیب شد تا در نهایت رئیس شورای شهر پیش از بررسی برنامه نامزدها اعلام کرد که لاری و حجتی انصراف داده اند.

هاشمی در روز 16 اردیبهشت اعلام کرد: «شب گذشته انصراف انصاری‌ لاری به دست ما رسید و در نتیجه برنامه صحبت نامزدهای تصدی شهرداری را تغییر دادیم و میرزایی که قرار بود بعدازظهر برنامه‌های خود را ارائه دهد به صبح منتقل کرده و برنامه‌های خود را ارائه خواهد داد.»
محمود حجتی نیز که انصراف وی اعلام شده بود در نهایت با ارسال نامه ای به شورای شهر انصراف قطعی خود را روز گذشته اعلام کرد. این در حالی بود که تا بعداظهر روز یکشنبه برخی از اعضای شهر نسبت به انصراف حجتی تردید داشتند.

محمد علیخانی، عضو شواری شهر در مصاحبه با فارس اعلام کرد:«آقای لاری از نامزدی شهرداری تهران انصراف دادند و بنده بعید می‌دانم که آقای حجتی نیز برای شهرداری تهران برنامه بدهد و به نظر بنده دو گزینه از هفت گزینه شهرداری حذف شده است.» از سوی دیگر محمد رسولی، در سخنانی از عدم اطلاع شورای شهر از انصراف حجتی تا دقایق آخر خبر داده است:» استعفای نجفی ناکامی شورای پنجم بود. اگر حجتی می‌گفت به هیچ عنوان نمی‌آیم حتما اسم او را خط می زدیم.»

با حذف 2 گزینه اصلی نامزدی شهرداری تعداد  کاندیدادها به 5 نفر کاهش پیدا کرد که دراین میان 3 تن از آنها معاونین فعلی شهرداری تهران هستند. دو گزینه دیگر نیز از نیروهای فعال در دولت هستند که به نظر نمی رسد شانس بالایی برای تصدی این پست داشته باشند. محمدعلی افشانی، معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در دولت دوازدهم است. مکارم سرپرست شهرداری تهران.

این ترکیب 5 نفره در حالی به ارائه برنامه های خود پرداخته اند که برخی از اعضای شورای شهر نسبت به گزینه های کهناسال برای شهرداری تهران با اعلام مواضع رسمی خود خواهان کناره گیری آنها شده اند. حجت نظری به عنوان جوانترین عضو شورا در تذکری نسبت به محمدعلی افشانی که برنامه های خود را روز یکشنبه در صحن شوار ارائه می داد اعلام کرد:« آقاى رسولى فرمودند ما پیرمردها باید فضا را اماده کنیم براى زنان و جوانان. اما بر خلاف آقای رسولی که گفت ما پیرمردها باید چه و چه بکنیم من باید بگم شما پیرمردها همین که کاری نکنید و فقط (بروید) کافیست.»

ناهید خداکرمی همچنین در اظهارتی خطاب به افشانی از روابط بازی‌های وی گله کرد و صراحتا به این موضوع پرداخت:« قدرت تعامل و چانه زنى مهم است اما همه برنامه هاى شما همه حول این محور است. شما مشهورید به انتصابات قومى و نزدیکانتان اما در شهردارى چنین رویکردى نباید وجود داشته باشد.»

رقابت معاونین شهرداری برای تثبیت در بهشت

شاید کمتر کسی فکر می کرد که بعد از تبلیغات و وعده های فراوان مدیریت شهری تهران بن مایه نهایی نامزدهای شهرداری در گزینه های فعلی خلاصه شود که نمی توان هیچ ایده ای درباره عملکرد مناسب آنها در آینده نسبت به سوابق گذشته اشان ارائه داد. حجت الله میرزایی، سمیع الله مکارم و پیروز حناچی معاونین شهرداری داری بیشترین بخت در رسیدن به ساختمان بهشت هستند و با توجه به جنگ قدرت رسانه های حامی حناچی و مکارم به نظر می رسد این دو شانس خود را بیشتر از دیگران ارزیابی کرده اند.

اما در این بین سطح سوالاتی که از سوی اعضای شورای شهر از نامزدهای شهرداری می شد، بسیار جای تامل داشت. برای نمونه ناهید خداکرمی در سوالی از مکارم، سرپرست و نامزد شهرداری تهران در جلسه روز یکشنبه پرسیده بود:« اگر کسی از ما امشب به شما زنگ بزند و بگوید؛ به شما رای می‌دهم در صورتی که فلانی را پس از انتخابتان روی کار بیاورید، چه جوابی می‌دهید؟» مکارم نیز در پاسخ به این سوال گفته بود که قطعا این کار را نخواهد کرد. سطح سوالات نازل در دو روز گذشته بسیار بالا بوده است و این نشان از عدم آگاهی اعضای شورای شهر نسبت به مشکلات و مسائل شهری و عدم تطبیق مشکلات با خواسته ها است.

همچنین ترس از انتخاب یک شهردار بیمار دیگر، اعضای شورا نسبت به حرکات و ظواهر نامزدها حساس کرده است! حسن رسولی در روز ارائه برنامه های پیروز حناچی خطاب به وی با بیان سوابق دانشگاهی حناچی، به تعریف و تمجید از ظاهر او نیز پرداخته است:« : پرستیژ شما و ظواهر بدن شما متناسب با شهرداری است.»

به هر حال شورای شهر تهران در روزهای حساسی به سر می برد و سرنوشت شهر لاجرم باید در اختیار 5 نامزد کنونی قرار گیرد که نسبت به توانایی های آنها تردیدهای جدی وجود دارد. از سوی دیگر اضافه شدن نامزد جدید به این جمع از دیگر گزاره ها بود که توسط حجت نظری پیش از برگزاری جلسات شورا و انصراف دو نامزد از 7 نفر مطرح و نسبت به آن هشدار داده بود که پشت پرده ها را عیان خواهد کرد. با این گزاره و امکان افزایش چالش ها و اختلافات به نظر می آید فرد دیگری به این جمع اضافه نشود و باید در روز آینده در انتظار ماند تا دو نفر برای رقابت پایانی وارد گود شوند.

انتهای پیام/

مجله سرگرمی و تفریحی آبادییه - کلیه مطالب از سایت های مجاز داخلی و خارجی جمع آوری شده و آبادییه مسئولیتی در قبال محتوی نخواهد داشت.


مشاهده خبر : آزمونی بزرگ برای شورای سیاسی کار پایتخت/ حاشیه‌های پررنگ تر از متن در انتخاب شهردار

آزمونی بزرگ برای شورای سیاسی کار پایتخت/ حاشیه‌های پررنگ تر از متن در انتخاب شهردار

8 May 2018 | 12:03 am

نمایشگاه نفت و گاز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *